VAKnieuws

Ga terug naar het VAKnieuws overzicht

Kleine werkgever met wens arbeidsovereenkomst zieke werknemer te ontbinden

Nr: 17038 Rechtbank Overijssel, 16-02-2017 ECLI:NL:RBOVE:2017:821 Jurisprudentie Geschilbeslechting Ziekte 7:629 BW; 7:671b BW

Rechtsvraag

Dient de arbeidsovereenkomst te worden ontbonden nu de kleine werkgever de lasten van de zieke werknemer die in totaal minder dan een dag heeft gewerkt, niet meer kan dragen?

Overweging

De loondoorbetalingsverplichting van art. 7: 629 BW schept voor kleine werkgevers als verzoekster een groot risico. Verzoekster heeft destijds niet gekozen om dat risico te verzekeren of zij heeft daar niet bij nagedacht. De kantonrechter heeft nota genomen van de persoonlijke brief van verzoekster over wat dit haar als (piep)kleine werkgeefster, persoonlijk en zakelijk doet, maar de wet maakt qua verplichting en duur van de loondoorbetaling geen onderscheid tussen grote werkgevers en kleine werkgevers. Verzoekster dient het loon door te betalen volgens art. 7: 629 BW en kan in dit geval niet onder die verplichting uit komen door ontbinding te vragen op de “h grond”. Het moeilijk of niet kunnen voldoen aan de loondoorbetalingsverplichting valt volledig in de risicosfeer van verzoekster.

Cursussen binnenkort:

5

De zieke werknemer

11-11-2025
Lees verder